4 bylinky pro lepší spánek

15. 06. 2018
4 bylinky pro lepší spánek

Probuzení bez energie. Každý z nás si tím prošel. Bylo to kvůli blížící se zkoušce? Nebo jen večer prostě nemůžeš usnout a v noci se akorát neustále převaluješ? Ať tak či onak, pokud se ráno necítíš “nabitě”, je něco špatně. Odpočinek je důležitý a bez něho by naše tělo zkolabovalo na vyčerpání. Co ale dělat, když je tvůj spánek nekvalitní? První krok máš za sebou, začal si to řešit a čteš právě tento článek. Dále můžeš vsadit na naše rady a vydat se s námi na cestu zdravého bdění.

MEDUŇKA LÉKAŘSKÁ (Melissa officinalis)

Poctivá babka bylinářka doporučí na nespavost právě tuto zázračnou bylinku. Meduňka má totiž hned několik blahodárných vlastností, které příznivě působí na lidský organismus. V prvé řadě má uklidňující účinky, snižuje krevní tlak a zpomaluje srdeční tep. Okouzlí vás také svou citronovou vůni a navíc dobře chutná. Užívá se právě na podporu spánku, ale také při úzkostech a psychických poruchách.

CHMEL (Humulus lupulus)

Možná znáš ten pocit, když se po jednom pivu cítíš najednou unaveně a chce se ti spát. Způsobuje to právě chmel, který je velmi účinným pomocníkem při nespavosti. Flavonoidy, které jsou v něm obsažené, mají totiž relaxační a sedativní účinky. Pít alkohol před spaním ale není pro tělo zdravá volba, a proto je lepší vsadit na přírodní cestu.

LEVANDULE LÉKAŘSKÁ (Lavandula angustifolia)

Právě v relaxačních centrech často narazíš na aromaterapie s vůní levandule. Používá se do koupelí a k masážím. Není divu, neboť podporuje zklidnění organismu a také dopomáhá lepšímu odpočinku.

KOZLÍK LÉKAŘSKÝ (Valeriana officinalis)

Oblíbená bylina, která se používá při všech nervových potížích, stresu, úzkosti, bušení srdce a s tím spojenou nespavostí. Její název je odvozen od jejího charakteristického “kozího” zápachu. Na chuť si ji tedy rozhodně nedáte, a proto není ani v našem drinku.

Přemýšleli jsme nad unikátním nápojem, který každému přispěje ke zdravějšímu spánku. V žádném případě jsme nechtěli používat chemii, která způsobí vedlejší účinky. Začali jsme proto pátrat po přírodních alternativách. Po dlouhém testování jsme vybrali ideální kombinaci bylinek, kterou můžeš ochutnat i ty. Doplnili jsme navíc další přísady a vznikl z toho unikátní Good Night Drink. Přesné složení najdeš tady. Objednej a poznej s námi zdravé snění.

CHCI DRINK